facebook


Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych, którzy zdobywamy się na okazywanie miłości.

- ks. kardynał Stefan Wyszyński

Przekaż 1% podatku

Program do rozliczenia PIT można pobrać tutaj: Podatnik INFO

Jeśli chcesz pomóc ciężko chorym dzieciom spędzić najtrudniejsze chwile tam, gdzie będą czuły się najlepiej tzn. w ich własnych domach, z kochającą rodziną, w znajomym otoczeniu, wśród ulubionych zabawek – przekaż 1% swojego podatku dochodowego Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci – organizacji pożytku publicznego.

Fundacja PHD wymieniona jest w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012.

1% podatku mogą przekazać Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci podatnicy rozliczający się na następujących formularzach PIT:

  • PIT 28
  • PIT 36
  • PIT 36
  • PIT 36L
  • PIT 37
  • PIT 38
  • PIT 39

To naprawdę bardzo proste.

Wystarczy, że wypełniając PIT wypełnisz także znajdujący się na tym samym druku Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”:

W rubryce „Numer KRS” wpisz numer KRS Fundacji PHD tj. 0000296652

W rubryce „Wnioskowana kwota” wpisz kwotę stanowiącą 1% podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

To wszystko.

Przekazując 1% podatku dochodowego Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci pomagasz nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. W tej jednej chwili, którą poświecasz wypełnieniu formularza PIT masz wpływ na co zostanie przeznaczona część podatku, który płacisz – nie strać takiej okazji i sam zdecyduj kto ma skorzystać z płaconych przez ciebie podatków.

Emeryci oraz osoby rozliczane przez pracodawcę również mogą przekazać 1% podatku.

Gdy chcą to zrobić, powinni jednak sami wypełnić PIT-37. Wtedy przy rocznym rozliczeniu z fiskusem nie jest brany pod uwagę formularz ZUS-owski, a PIT podpisany przez emeryta. Źródło: Gazeta Prawna, 26 kwietnia 2008 r. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak wykorzystujemy przekazane środki finansowe?

Na stronie Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – http://www.pozytek.gov.pl/ znajduje się Baza sprawozdań organizacji pożytku publicznego. Wystarczy wpisać KRS Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci – 0000296652 aby zapoznać się z opublikowanymi tam sprawozdaniami.

Sprawozdania z działalności Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci znajdują się też na naszej stronie internetowej: o fundacji -> dokumenty -> sprawozdania.

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci zarejestrowana jest w bazie organizacji pozarządowych – http://bazy.ngo.pl/